Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego

Fundacja Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego 
ul. Tużycka 8 lok. 603, 03-683 Warszawa 
NIP 5242792993, REGON 3636353400000, KRS 0000598933 - Rejestr Stowarzyszeń
www.iozn.pl
kontakt@iozn.pl

Petycja do:
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Zdrowia
oraz Minister Edukacji Narodowej
 

NIE dla obowiązkowego szczepienia przeciw HPV


Panie Prezydencie 
Panie Ministrze Zdrowia 
Pani Minister Edukacji Narodowej

Zgodnie z Ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dn. 24 lipca 2015 roku w Polsce zostanie wprowadzony obowiązek szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego ( HPV). Wielu rodziców oraz przedstawicieli środowiska medycznego ma obawy przed wprowadzeniem na masową skalę tych szczepień. 

Szczepienia budzą wiele kontrowersji na całym świecie, gdyż nie zostały dostatecznie przebadane, a jednocześnie nie udowodniono ich skuteczności. Ponadto obserwuje się wiele powikłań poszczepiennych. Zarejestrowano już ponad 30 tysięcy poważnych niepożądanych odczynów poszczepiennych, w tym również przypadki wystąpienia stwardnienia rozsianego. 

Przy obecnym stanie wiedzy nie mamy również pewności, jak długo szczepionka działa. Poza tym nie daje stuprocentowej ochrony przed zachorowaniem. Może również prowadzić do błędnego przeświadczenia o całkowitej ochronie, a tym samym zaprzestania regularnych badań profilaktycznych. Ta pozorna ochrona może wprowadzić swobodne postawy seksualne wśród młodzieży. 

Należy przy tym podkreślić wagę badań profilaktycznych w walce z rakiem szyjki macicy. W Polsce nie są one dostatecznie promowane jako bezpieczne i obowiązkowe. Regularne badania cytologiczne oraz odpowiednie zachowania prozdrowotne pozwalają na skuteczną walkę z wirusem. 

Apelujemy o wstrzymanie projektu masowego szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego wśród 12-letnich dziewczynek już od roku 2017, dopóki:

Prosimy o rozpatrzenie naszej petycji i odpowiedź, jakie działania zostaną podjęte, aby uchronić nasze dzieci przed szkodliwym działaniem niezbadanych szczepień. 

Z poważaniem, 

Małgorzata Paszko 
Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego

Aktualna liczba zebranych podpisów: 0
Twój adres e-mail jest bezpieczny – nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim. W każdej chwili możesz wypisać się z naszej bazy danych. Aby sprawdzić politykę prywatności IOZN, kliknij tutaj.
Pełna lista podpisów